logo.png

Základní umělecká škola Brno, Vranovská

Hra na saxofon

saxofonSaxofon vznikl teprve v 19. století, což z něj dělá poměrně moderní nástroj. Jeho využití je široké. Saxofon se uplatní v nejrůznějších orchestrech, ale i v menších kapelách a v hudbě klasické. Běžně se využívají 4 základní typy saxofonu: soprán, alt, tenor a baryton. Jako příprava na saxofon je vhodná zobcová flétna. Dříve se považovalo za nutnou přípravu na klarinet, ten však není ke hře na saxofon nutný.

Důležité je, aby dítě nástroj uneslo a udýchalo, což děti zvládnou většinou již kolem 9. roku. Na naší škole se dítě bude učit různým žánrům - od hudby klasické, přes jazz a pop. Důraz je kladen na to, aby dítě využilo své dovednosti v praxi a zapojilo se do školní kapely. Škola disponuje i několika školními nástroji, které si žák může v začátcích půjčit.

Máte zájem o studium? Podejte si přihlášku, je to snadné!Aktuálně ze školy

24. 5. 2022 Absolventský koncert

Můžete se těšit na další večer věnovaný našim absolventům. Tentokrát bude koncert delší s pestrým programem. Přijďte si poslechnout naše žáky, kteří koncertem ukončí své studium daného stupně.

30. 5. 2022 Taneční koncert

Taneční koncert žáků naší školy vás přenese do světa tance. Jako překvapení zazní operka Karkulka, kterou nastudovali žáci ze sboru. Těšit se můžete i na krásné kulisy, které pro tuto příležitost připravili žáci výtvarného oboru. Během koncertu se tedy představí všechny tři obory - taneční, hudební a výtvarný. 

Čas konání akce: od 17 hodin

Místo konání akce: divadlo BARKA - Svatopluka Čecha 35a

Rozvíjejte talent svého dítěte

Podat přihlášku ke studiu